Turystyka kulinarna

Eventy prozdrowotne, Podróże, Spływ Czarną Hańczą 1 komentarz do Turystyka kulinarna 172

turystyka (1)Wielka popularność, jaką cieszy się ostatnio gotowanie i sztuka kulinarna, ma swoje przełożenie także w zupełnie innej z pozoru branży, jaką jest turystyka. Zachęceni przez rózne programy telewizyjne ludzie coraz chętniej decydują się na podróże w poszukiwaniu nowych smaków.

Te kulinarne podróże mają dwojakie oblicze. Niektóre osoby chcą odkrywać nowe połączenia smakowe, coś nowego i obcego. Interesuje ich turystyka w kierunkach egzotycznych, gdzie używa się całkowicie odmiennych składników niż w kuchni polskiej. Popularne wycieczki dla takich poszukiwaczy przygód mogą odbywać się na przykład do krajów azjatyckich, do Tajlandii czy Japonii. Dla nich najważniejszy jest element zaskoczenia na podniebieniu i nie boją się próbować nowości.

Ale turystyka gastronomiczna ma też drugą twarz. Są smakosze, którzy poszukują zapomnianych smaków kuchni polskiej i tradycyjnych receptur z najlepszych składników. Takim osobom nie przeszkadzają podróże na drugi koniec Polski tylko po to, aby skosztować jakieś wyjątkowe danie przygotowywane wyłącznie w danym regionie.

Turystyka kulinarna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Related Articles

Gdańsk atrakcje turystyczne nad morzem i ciekawe miejsca - http://atrakcje-nad-morzem.eu/

Search

Back to Top

Dębki kalendarz imprez 2016, Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, Lampa wisząca Gracia 40cm, wypożyczalnia igłofiltrów stalowych, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500, Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 BEZRANTOWA 1VS55NR00, Balistyka dla snajperów Ejsmont, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu