Dlaczego warto wyjechać do Australii?

Pojezierze suwalskie noclegi, Rekreacja Możliwość komentowania Dlaczego warto wyjechać do Australii? została wyłączona 131

Loty na Teneryfe (5)Australia to kraj szczęśliwy. Wspaniały klimat, wysoka jakość życia, świetne warunki ekonomiczne ? to tylko niektóre sprawy, które wpływają na zadowolenie mieszkańców tej krainy. Cały świat jest zachwycony Australią, która jest przecież jedynym na świecie krajem-kontynentem, zdecydowanie wymyka się jakiemukolwiek stereotypowemu myśleniu o miejscach na ziemi, to niezwykle kontrastowe miejsce, które warto odwiedzić.

 

Australia wycieczki cieszą się ogromną popularnością wśród tych, którzy uwielbiają zderzać się z kontrastami, lubią podróżować na własną rękę i lubią spędzać w nowych miejscach mnóstwo czasu. Co warto zobaczyć w Australii i jakie atrakcje są konieczne, żeby poznać prawdziwą Australię. Pierwszym punktem Australia wycieczki powinna być Wielka Rafa Koralowa, która rozciąga się południkowo przez 2000 km od Cieśniny Torresa, przekracza też zwrotnik Koziorożca na południu. Znawcy twierdzą, że najpiękniejsza rafa leży na południu, żeby ją zobaczyć trzeba zapłacić 10 dolarów australijskich, ale ten widok jest wart każdych pieniędzy.

 

W czasie Australia wycieczki nie sposób pominąć też takiej atrakcji jak kolej The Gan. To kultowa i historyczna australijska kolej. Europejczycy mają swój Orient Express i kolej transsyberyjską, a Australijczycy mają The Gan. Kolej łączy Adelajdę na południu kraju z Darwin na północy, budowano ją bardzo długo, bo aż 70 lat. Kolejną atrakcją Australii jest zapierająca dech w piersiach kwitnąca pustynia, rosną tam egzotyczne kwiaty takie jak banksja, pustynny groszek Stuart, biały płomień, słodka georgia, kangaroo paw, poranny ptak, orchidea Cooktown.

 

Dla tych, którzy chcą poczuć zew prawdziwej przygody idealnym miejscem będzie pieszy szlak w sercu Tasmanii, należy on do najpiękniejszych na świecie i ciągnie się przez 80 kilometrów. Na trasie znajdują się małe domki, w których można się przespać, wszyscy przestrzegają zasady, żeby zostawić je w takim stanie jak się je zastało. Nocą zaś w Tasmanii uaktywniają się torbacze, które są dowodem na to, że tasmański raj jest zamieszkały.

Inne nasze wpisy o turystyce i podróżach:

Dlaczego warto wyjechać do Australii?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Related Articles

Gdańsk atrakcje turystyczne nad morzem i ciekawe miejsca - http://atrakcje-nad-morzem.eu/

Search

Back to Top

Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, salon kosmetyczny N25, Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035, Pomoc medyczna w Niemczech Helper, gabloty korkowe Paraga Centrum, słupy granitowe : Borowskie Kopalnie Granitu, wynajem igłofiltrów stalowych, osiem pomysłów na prezent dla kulturysty